آمار داستان کس داستان سک سوپرسکس پشمالو کلیپ جنیفر لوپزسکسی aks ایران ترانه download song: دسرهای زیبا با تزئین ** رز سیب ** از این ایده زیبا میتوان برای تهیه و تزئین انواع دسرها استفاده کرد، در ادامه مطلب به چگونگی تهیه این رزهای زیبا اشاره خواهد شد. مواد لازم: آب ........ 4 پیمانه شکر ..... 2 پیمانه آبلیمو .... 4/1 پیمانه سیب .... 5 عدد بزرگ لیمو ...... 1 عدد ( برای سیاه نشدن سیب ها ) طرز تهیه : *آب و شکرو آب لیمو رو روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاد . *از روی حرارت بردارید. *برای آماده کردن سیب ها، آنها را از وسط به دو نیمه تقسیم کنید. به صورت ورقه های نازک برش دهید و روی ورقه ها را لیمو بمالید تا سیاه نشوند. *سیب های آماده شده را درون ظرف شهد ( آب و شکر جوشیده ) بریزید و ظرف را تکان دهید تا سیب ها به طور یکنواخت داخل ظرف پخش شوند. *روی ظرف را با یک کاغذ روغنی بپوشانید و بگذارید تا خنک شود (حدود 40 دقیقه) *بعد از سرد شدن سیب ها آنها را به صورت گل رز بپیچید.چسبندگی سیب ها مانع از جدا شدن گلبرگ ها از هم خواهد شد.

۵/۱۸/۱۳۸۹

دسرهای زیبا با تزئین ** رز سیب ** از این ایده زیبا میتوان برای تهیه و تزئین انواع دسرها استفاده کرد، در ادامه مطلب به چگونگی تهیه این رزهای زیبا اشاره خواهد شد. مواد لازم: آب ........ 4 پیمانه شکر ..... 2 پیمانه آبلیمو .... 4/1 پیمانه سیب .... 5 عدد بزرگ لیمو ...... 1 عدد ( برای سیاه نشدن سیب ها ) طرز تهیه : *آب و شکرو آب لیمو رو روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاد . *از روی حرارت بردارید. *برای آماده کردن سیب ها، آنها را از وسط به دو نیمه تقسیم کنید. به صورت ورقه های نازک برش دهید و روی ورقه ها را لیمو بمالید تا سیاه نشوند. *سیب های آماده شده را درون ظرف شهد ( آب و شکر جوشیده ) بریزید و ظرف را تکان دهید تا سیب ها به طور یکنواخت داخل ظرف پخش شوند. *روی ظرف را با یک کاغذ روغنی بپوشانید و بگذارید تا خنک شود (حدود 40 دقیقه) *بعد از سرد شدن سیب ها آنها را به صورت گل رز بپیچید.چسبندگی سیب ها مانع از جدا شدن گلبرگ ها از هم خواهد شد.


دسرهای زیبا با تزئین ** رز سیب **

از این ایده زیبا میتوان برای تهیه و تزئین انواع دسرها استفاده کرد، در ادامه مطلب به چگونگی تهیه این رزهای زیبا اشاره خواهد شد.

مواد لازم:

آب ........ 4 پیمانه
شکر ..... 2 پیمانه
آبلیمو .... 4/1 پیمانه
سیب .... 5 عدد بزرگ
لیمو ...... 1 عدد  ( برای سیاه نشدن سیب ها )

طرز تهیه :
*آب و شکرو آب لیمو  رو روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاد .
*از روی حرارت بردارید.
*برای آماده کردن سیب ها، آنها را از وسط به دو نیمه تقسیم کنید. به صورت ورقه های نازک برش دهید و روی ورقه ها را لیمو بمالید تا سیاه نشوند.
*سیب های آماده شده را درون ظرف شهد ( آب و شکر جوشیده ) بریزید و ظرف را تکان دهید تا سیب ها به طور یکنواخت داخل ظرف پخش شوند.
*روی ظرف را با یک کاغذ روغنی بپوشانید و بگذارید تا خنک شود (حدود 40 دقیقه)
*بعد از سرد شدن سیب ها آنها را به صورت گل رز بپیچید.چسبندگی سیب ها مانع از جدا شدن گلبرگ ها از هم خواهد شد.  
 
 
 

برچسب‌ها:

0 نظر:

ارسال یک نظر

اشتراک در نظرات پیام [Atom]

<< صفحهٔ اصلی